Laserowa liposukcja Endolift

Opis zabiegu

Slider

Laserowa liposukcja Endolift z odessaniem tłuszczu

 

Nie każdy może cieszyć się szczupłą sylwetką bez grama tłuszczu. Aktywność fizyczna, dieta, zdrowy tryb życia nie zawsze przynoszą pożądane rezultaty. Dlaczego? Przyczyn jest wiele. Genetyka, niektóre choroby, brak systematyczności i konsekwencji w dążeniu do nienagannej figury – to tylko niektóre z nich. Niestety, po 30. roku życia spowolnieniu ulega również metabolizm, wskutek czego wiele osób przybiera na wadze. Jest kilka newralgicznych miejsc na ciele, gdzie zwykle odkłada się najwięcej tkanki tłuszczowej. Są to: brzuch, uda, pośladki, biodra. Szczególnie kobiety zmagające się z nadmierną tkanką tłuszczową i utratą jędrności skóry szukają różnych sposobów na wymodelowanie i wyszczuplenie ciała.

Jednym z zabiegów wyszczuplających sylwetkę jest liposukcja Endolift. Procedura ta łączy efekt lipolityczny zabiegu Endolift, wykonywanego laserem, z delikatnym odsysaniem tłuszczu. Stanowi doskonałą alternatywę dla klasycznej liposukcji – bez długiej i bolesnej rekonwalescencji. Pozwala na stosunkowo szybkie wyszczuplenie i wymodelowanie obszarów ciała, na których odkłada się niechciana tkanka tłuszczowa. Laserowa liposukcja Endolift nie jest jednak metodą leczenia znacznej nadwagi lub otyłości. To zabieg, którego celem jest redukcja miejscowej tkanki tłuszczowej i ujędrnienie skóry u pacjentów o prawidłowej masie ciała lub z umiarkowaną nadwagą.

 

Co to jest liposukcja?

Liposukcja to zabieg na pograniczu medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej, polegający na odessaniu tłuszczu. Liposukcję wykonuje się, by zredukować liczbę komórek tłuszczowych. Najlepszymi kandydatami do liposukcji są osoby ze stosunkowo prawidłowo wagą lub niewielką nadwagą, które mają nadmiar tkanki tłuszczowej w niektórych partiach ciała. Tłuszcz można odessać z brzucha, ud, bioder, fałdek pod pośladkami, z okolicy kolan, ramion, czy podbródka. Klasyczna liposukcja to zabieg inwazyjny, który wymaga szeroko zakrojonych przygotowań ze strony Pacjenta, przede wszystkim wykonania wielu badań laboratoryjnych. Konieczne jest również pozostanie w szpitalu po zabiegu przez około 24h. Po operacji przyjmuje się leki przeciwbólowe oraz antybiotyki. Istnieje również ryzyko pojawienia się na skórze nierówności.

Laserowa liposukcja Endolift z odessaniem tłuszczu, którą wykonujemy w klinice FabSkin, jest metodą ograniczającą ryzyko wystąpienia tych niedogodności i skutków ubocznych, a dla pacjenta oznacza mniejszy dyskomfort fizyczny i krótszy czas rekonwalescencji i szybszy powrót do normalnego życia.

Liposukcja Endolift z odessaniem tłuszczu

Zabieg usuwania tłuszczu, który wykonujemy w naszej klinice w Warszawie na Bemowie, stanowi połączenie lipolizy laserowej Endolift (czyli redukcji tkanki tłuszczowej) z mechanicznym odessaniem tłuszczu. Zabieg ten to idealny sposób na połączenie dwóch celów, jakie często chcą osiągnąć Pacjenci, czyli pozbycie się niechcianej tkanki tłuszczowej oraz ujędrnienie skóry. Do liposukcji Endolift z mechanicznym odsysaniem tłuszczu wykorzystuje się dwa zaawansowane technologicznie urządzenia (metoda kombinowana) – laser diodowy Eufoton LASEmaR 1500 oraz urządzenie Vibrosat do odsysania tłuszczu.

 

Laserowa liposukcja Endolift a tradycyjna liposukcja

Tę wersję zabiegu z tradycyjną liposukcją łączy mechaniczne odsysanie tłuszczu, czyli rozbijanie skupisk komórek tłuszczowych i odsysanie ich z ciała Pacjenta. W przeciwieństwie jednak do zwykłej liposukcji, gdzie ruchy mechaniczne powodują urazy, co przekłada się na dłuższą i trudniejszą rekonwalescencję, w przypadku zabiegu Endolift tłuszcz się ,,roztapia” pod wpływem działania energii lasera. Dzięki temu cały zabieg jest mniej bolesny i mniej inwazyjny w porównaniu z tradycyjną liposukcją.

Dla kogo jest ten zabieg? Wskazania

Najlepszymi kandydatami do zabiegu liposukcji Endolift z mechanicznym odsysaniem tłuszczu są Pacjenci z prawidłową masą ciała lub niedużą nadwagą, którzy zmagają się z nadprogramową tkanką tłuszczową w niektórych partiach ciała. Z liposukcji mogą skorzystać również osoby z nadwagą, jednak w takiej sytuacji zabieg może być traktowany jedynie jako wsparcie w odchudzaniu, a nie jako zamiennik. Podkreślamy, że liposukcja nie jest metodą leczenia otyłości. Bez ćwiczeń oraz zdrowych nawyków żywieniowych Pacjent nie uzyska długotrwałych rezultatów. 

Liposukcja – przeciwwskazania

U prawidłowo zakwalifikowanym pacjentów liposukcja Endolift jest bezpiecznym. Istnieje jednak grupa Pacjentów, u których nie należy wykonywać zabiegu. Do przeciwwskazań do wykonania liposukcji Endolift należą:

 • cukrzyca;
 • choroby serca;
 • choroby układu krążenia;
 • zaburzenia krzepnięcia krwi;
 • przewlekła niewydolność nerek i wątroby;
 • padaczka;
 • ciąża.

 

Jak wygląda przygotowanie do zabiegu odsysania tłuszczu?

W przypadku liposukcji bardzo ważne jest odpowiednie przygotowanie do zabiegu. Zanim zostanie przeprowadzona liposukcja, konieczne jest wykonanie kilku badań, na podstawie których następuje kwalifikacja Pacjenta do zabiegu. Na 2-3 tygodnie przed zabiegiem należy zrezygnować z przyjmowania leków rozrzedzających krew (np. acenokumarol lub warfaryna) i zastąpić je heparynami drobnocząsteczkowymi, ograniczyć używki, takie jak papierosy, alkohol, a także stosować zaleconą przez lekarza dietę, która pozwoli na szybszy powrót do formy.

 

 

Badania, jakie należy wykonać przed zabiegiem liposukcji

 • grupa krwi;
 • morfologia;
 • jonogram (sód, potas, wapń, magnez);
 • kreatynina;
 • AST, ALT;
 • koagulogram (INR).

Jak przebiega zabieg laserowej liposukcji Endolift?

Przed rozpoczęciem zabiegu lekarz zaznacza na ciele te miejsca, z których zostaje odessany nadmiar tłuszczu. Następnie Pacjentowi zostaje podane znieczulenie miejscowe. W wybranym miejscu na ciele lekarz najpierw rozbija tkankę tłuszczową laserem, a następnie odsysa tłuszcz. Podczas zabiegu kaniula ssąca porusza się w szybkim tempie wibracyjnym. W połączeniu z próżnią ssącą służy delikatnemu oddzieleniu i usuwaniu tkanki tłuszczowej. Technika ta w jednolity sposób usuwa tłuszcz, nie uszkadzając sąsiadujących tkanek. Dodatkowo energia, którą emituje laser, napina skórę. Zabieg trwa około 2 godzin.

  

 

Efekty zabiegu

Pierwsze efekty liposukcji Endolift, związane z usunięciem tkanki tłuszczowej, widoczne są bezpośrednio po zabiegu, po ustąpieniu opuchlizny. Pełne i ostateczne rezultaty ujędrnienia i poprawy napięcia skóry Pacjent może zaobserwować po upływie 3-6 miesięcy od zabiegu.

Jak wygląda rekonwalescencja po zabiegu?

Po upływie około 30 minut od wykonania zabiegu możliwy jest powrót Pacjenta do domu. Bezpośrednio po procedurze Pacjent może odczuwać delikatne drętwienie obszarów poddawanych zabiegowi, które zwykle ustępuje po kilku dniach od zabiegu.

Pozostałe zalecenia dotyczące postępowania pozabiegowego:

 • przez pierwsze 7 dni na dzień i na noc należy nosić ubranka uciskowe, przez kolejne 7 dni tylko na noc;
 • w razie potrzeby można przyjmować środki przeciwbólowe;
 • aktywność fizyczną można rozpocząć po upływie od 2 tygodni do miesiąca czasu od zabiegu;
 • dla uzyskania jak najlepszych efektów po liposukcji zaleca się wykonanie zabiegu endermologii, mającego na celu wymodelowanie sylwetki. Jest to technologia całkowicie nieinwazyjna. 

 Wszystkie zalecenia pozabiegowe szczegółowo przedstawia podczas konsultacji lekarz przeprowadzający zabieg.